2020 წლის არჩევნებში პარტიების ნომრები ცნობილია – სია

  •  

ცენტრალურმა საარჩევნო კომისიამ (ცესკო) დღეს გამართულ სხდომაზე 31 ოქტომბრის საქართველოს პარლამენტის, მუნიციპალიტეტის მერების რიგგარეშე და საკრებულოების შუალედური არჩევნებისთვის საარჩევნო სუბიექტების რიგითი ნომრები განსაზღვრა.

„შეგახსენებთ, რომ გუშინ ამოიწურა ცესკოს თავმჯდომარისთვის ბლოკების რეგისტრაციის მიზნით მომართვის ვადა. კანონმდებლობის თანახმად, რიგითი ნომრების განსაზღვრის ბოლო ვადა 1 ოქტომბერია (არჩევნების დღემდე 30 დღით ადრე)” – ამის შესახებ ცესკოს პრესსპიკერმა ანა მიქელაძემ განაცხადა.

„შეგახსენებთ, რომ გუშინ ამოიწურა ცესკოს თავმჯდომარისთვის ბლოკების რეგისტრაციის მიზნით მომართვის ვადა. კანონმდებლობის თანახმად, რიგითი ნომრების განსაზღვრის ბოლო ვადა 1 ოქტომბერია (არჩევნების დღემდე 30 დღით ადრე), თუმცა ცესკოს მიერ სხვადასხვა პროცედურების დროულად დასრულების შედეგად, რიგითი ნომრების განსაზღვრის პროცესი არჩევნების დღემდე 42 დღით ადრე ჩატარდა.

ამასთან, გუშინ ცესკომ, საარჩევნო სუბიექტების საქმიანობისთვის მაქსიმალურად ხელშეწყობის მიზნით, მიიღო განკარგულება, რომლის თანახმადაც, პოლიტიკურ პარტიებსა და საარჩევნო ბლოკებს გაუმარტივდათ რიგითი ნომრების გამოყენების პროცედურა. მათ მიეცათ შესაძლებლობა 31 ოქტომბრის 3-ვე ტიპის არჩევნებში გამოიყენონ დღეს მინიჭებული რიგითი ნომერი ან ის რიგითი ნომერი, რითაც მონაწილეობას იღებდნენ ბოლო საერთო მუნიციპალიტეტის არჩევნებში“, – განაცხადა ანა მიქელაძემ.

31 ოქტომბერს ჩანიშნულ არჩევნებში პარტიები და ბლოკები შემდეგი ნომრებით ჩაერთვებიან:

№1 – (პარტია) თეთრები

№2 – ბაქრაძე, უგულავა, ბოკერია – ევროპული საქართველო – მოძრაობა თავისუფლებისთვის

№3 – ნინო ბურჯანაძე – ერთიანი საქართველო-დემოკრატიული მოძრაობა

№4 – დავით ჭიჭინაძე ტრიბუნა – ქდმ

№5 – საარჩევნო ბლოკი ერთიანი ნაციონალური მოძრაობა – გაერთიანებული ოპოზიცია „ძალა ერთობაშია”

№6 – მომავალი საქართველო

№7 – თამაზ მეჭიაური ერთიანი საქართველოსთვის 2

№8 – დავით თარხან-მოურავი, ირმა ინაშვილი – საქართველოს პატრიოტთა ალიანსი

№9 – გაჩეჩილაძე – მწვანეთა პარტია

№10 – შალვა ნათელაშვილი – საქართველოს ლეიბორისტული პარტია

№11 – მშრომელთა სოციალისტური პარტია

№12 – მოძრაობა თავისუფალი საქართველოსთვის

№13 – რეფორმერი

№14 – ბეჟან გუნავა – ქართული არჩევანი

№15 – ჩვენი გაერთიანებული საქართველო

№16 – ახალი ქრისტიან-დემოკრატები

№17 – ირაკლი ოქრუაშვილი – გამარჯვებული საქართველო

№18 – მრეწველობა გადაარჩენს საქართველოს

№19 – მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება ჩვენი საქართველო – სოლიდარობის ალიანსი

№20 – საქართველო

№21 – თავისუფალი საქართველო (კახა კუკავა, გიორგი წულაია)

№22 – საქართველოს ევროატლანტიკური გზა

№23 – ახალი ძალა

№24 – ალეკო ელისაშვილი-მოქალაქეები

№25 – თავისუფალი დემოკრატები

№26 – ეკა ბესელია – პ.პ. „სამართლიანობისთვის”

№27 – საარჩევნო ბლოკი გიორგი ვაშაძე-სტრატეგია აღმაშენებელი

№28 – ქართული ფესვები

№29 – დავით ჭიჭინაძე – ტრიბუნა

№30 – შეცვალე საქართველო

№31 – თავისუფლება-ზვიად გამსახურდიას გზა

№32 – სახალხო პარტია

№33 – ეროვნულ დემოკრატიული პარტია (ედპ)

№34 – სოციალური სამართლიანობისათვის

№35 – საქართველოს კონსერვატიული (მონარქისტული) პარტია

№36 – გირჩი

№37 – საქართველოს ქრისტიან-კონსერვატიული პარტია

№38 – იბერიელთა ერთობა 3

№39 – საქართველოს პენსიონერთა უფლებათა დაცვის კავშირი

№40 – ქართველ ნაციონალისტთა ერთობა – გაიოზ მამალაძე

№41 – ქართული ოცნება – დემოკრატიული საქართველო

№42 – რეფორმატორები

№43 – ზვიადის გზა (ღმერთის, სიმართლისა და ქვეყნისათვის)

№44 – ქართული იდეა

№45 – ეროვნულ დემოკრატიული მოძრაობა

№46 – გია ჟორჟოლიანი – სოციალ-დემოკრატები საქართველოს განვითარებისათვის

№47 – ზვიად ძიძიგური – საქართველოს კონსერვატიული პარტია

№48 – არჩევანი სამშობლოსათვის

№49 – ჯონდო ბაღათურია – ქართული დასი

№50 – პროგრესული საქართველო

№51 – მოქალაქეთა პოლიტიკური გაერთიანება საქართველოს ძალოვან ვეტერანთა და პატრიოტთა პოლიტიკური მოძრაობა

№52 – სერგო ჯავახიძე-ევროატლანტიკური ვექტორი

№53 – ტრადიციონალისტები

№54 – სახალხო მოძრაობა ქრისტიან-დემოკრატები

№55 – ქართული მარში – ეროვნული მოძრაობა

№56 – ლელო

№57 – მამულიშვილთა ორდენი „სამშობლო”

№58 – საქართველოს სოციალ-დემოკრატიული პარტია

№59 – საქართველოს ერთობისა და განვითარების პარტია

№60 – საქართველოს განვითარების პარტია.

მსგავსი თემები